Всім, привіт, сьогодні не буде якихось фішок з кодом, сьогодні буде про те, що мені допомагає не вигорати морально в цьому цікавому і непередбачуваному світі.
Почну з невеликого знайомства.
Мене звати Костя і я працюю back-end розробником на проєкті в українській телеком компанії, також я засновник та головний викладач в ІТ-школі IT-SKILLS-UA, яка спеціалізується на базах даних та SQL. Я чоловік прекрасної дружини Каті та батько двох дітей – Кіри та Кирила. Також я хрещений батько, син чудових батьків і маю друзів, з якими спілкуюся роками. В принципі, все, що я вже сказав і надає мені сили бути щасливою та зарядженою на результат людиною і не вигорати.
Але розповім все детальніше, як я поєдную у собі людину, яка встигає працювати на двох роботах та встигає бути чоловіком та батьком. По-перше скажу, я працюю без вихідних, можливо це багатьох здивує, але ця вся робота по графіку і найголовніше в кайф. З понеділка по п’ятницю я працюю з 9:00 до 19:00, 90% часу це робота розробником у телекомі, а 10% – відповіді студентам IT-SKILLS та новим підписникам у соціальних мережах. У суботу та неділю я працюю по 2-3 години в першій половині дня, і це виключно для IT-SKILLS.
Отже, що мені допомагає не вигорати при всіх цих обов’язках? Почну з найпростішого.
Обід.
Я привчив себе робити обідні перерви, в ідеалі виходити на вулицю прогулятися, подихати свіжим повітрям, побавитися з дітьми. Після цього смачно поїсти і далі працювати. Перерва дуже допомагає перезавантажитись посеред дня.
Спілкування.
Щовечора я приділяю увагу родині та батькам, часто спілкуюся з друзями у телеграм-групах. На вихідних часто робимо відеоздзвінки з друзями та кумами під келих чогось з бульбашками. Регулярне спілкування з рідними та друзями – важливий фактор уникнення вигорання.
Відпустка.
Ми з дружиною часто беремо відпустки, 4-5 разів на рік по 4-5 днів. Це ще один фактор невигорання – регулярні відпустки! Коли було одна-дві відпустки на рік, я часто відчував себе вичавленим, як лимон. Останнім часом у відпустках, я часто хочу побувати на природі – в горах чи на морі. Якщо такої можливості немає, то вибираємо готель з альтанкою, мангалом та басейном по можливості. Як водій, я отримую приплив енергії від самого факту подорожі.
Улюблена робота.
Одним із головних факторів невигорання є моя улюблена робота з базами даних та програмуванням. Робота забирає багато часу, тому важливо працювати на місці, де тобі все до вподоби. Я радий, що з дитинства полюбив комп’ютери, і це привело мене до ІТ.
Власна справа.
Заснування IT-школи також надає мені великий заряд енергії для розвитку. Студенти, які після моїх курсів знайшли роботу або підвищили свою кваліфікацію, дуже мотивують мене. Коли я роблю новий курс або відео для соціальних мереж, я наче вчуся чомусь новому і структурую свої знання. Обмін знаннями перезавантажує мене, даючи мені місце для нових знань, що важливо в ІТ – завжди розвиватися і бути на хвилі сучасних технологій.
Хобі.
Важливу роль у уникненні вигорання відіграють хобі. Моє хобі, це футболу, я часто переглядаю футбольні матчі, я ярий вболівальник футбольного клубу Челсі, також я люблю грати у футбол на приставці, і це часто в онлайні з друзями.
Спорт.
До повномасштабної війни я грав у волейбол і брав участь у чемпіонаті Київської волейбольної ліги. Волейбол з дитинства давав мені емоції, які допомагали залишатися на плаву. Зараз, через війну, я тимчасово проживаю в Івано-Франківську і зараз волейбол у мене на паузі, але іноді ходжу до спортзалу або на пробіжки. Час від часу ми з друзями влаштовуємо онлайн спорт-челенджі. Я вважаю, що спорт відіграє важливу роль у тому, щоб вивозити всі ті дорослі обовʼязки які закріплені за нами.
Творчість.
Створення контенту для соціальних мереж – це прокачка творчих талантів. Запис відео, проведення інтерв’ю, вигадування ІТ-мемів, опитування та рубрики – це переключення з однієї діяльності на іншу, і як факт, це мені не дає сумувати і надихає творити більше.
Лінь.
Лінь – це погана риса людини, яка перешкоджає розвитку. Коли я починав свою комерційну діяльність в ІТ, багато чого, робив через “треба”. Я вірив, що якщо щось робити, то повинно щось вийти. Я пробував різні варіанти, і тільки через спроби, вдалі та невдалі, знайшов те, чим хочу займатися і це програмування та наставництво в ІТ.
Підсумок.
На останок я хочу сказати, що якщо бути відкритою і чесною людиною, якщо ділитися своїм досвідом, робити речі які вас тримають в тонусі, в моєму випадку, це все, що я сказав до цього, це спілкування з родиною та друзями, це регулярні відпустки, робота яка по кайфу, займання свого дозвілля хобі та спортом, переключатися на геть інші справи типу, написання статей, займання відео монтажем це все по моєму досвіду, повинно вас тривати в ресурсі і не давати вам вигорати. Бажаю вам знайти себе в цьому світі, оточити себе гарними і відвертими людьми, нехай на професійному фронті у вас будуть лише цікаві задачі які вас будуть тільки розкривати та надихати на нові звершення.
Також записав відео на цьому тему, у моєму youtube каналі: