Skip to content Skip to footer

Навіщо програмісту бути ментором

Що буде з Middle/Senior, який просто працює і не ділиться знаннями? Те саме, що і з кулькою, якщо її перенаповнити повітрям: вона лусне і перестане літати. Знайоме відчуття? Ось дуєш-дуєш свою кульку, і ось уже немає в ній місця для нового повітря, ще трохи — і БАБАХ!

Працюючи і набираючись досвіду, фахівець стає професіоналом у своїй сфері. У нього з’являється відчуття, ніби він досяг межі — нова інформація не надходить, і він перестає вчитися. Як розширити ці межі? Де взяти місце для нової інформації та не луснути? 

Вихід є! Згадайте очі людини, яку ви підтримали, якій допомогли. Те саме почуття, коли ви змінили чиєсь життя — круто ж! Десь тут я бачу вихід цього повітря – застосування ваших знань.

Етап передачі знань — необхідний щабель у розвитку кожної людини, а айтішника — зокрема. Як тільки ти починаєш віддавати, з’являються нові горизонти, і ви бачите далі та глибше. На цьому побудовано еволюцію. Давай розбератися докладніше, як це працює.

Що отримує людина-наставник

Головна цінність — можливість навчатися у свого ж учня, свіжий погляд на проблеми. Це «перезавантаження» та переосмислення знань, їх структурування. Ви отримуєте незручні питання і дізнаєтеся що є прогалини у ваших же знаннях. Коли учень питає вас: «А далі?», ви раптом розумієте, яких компетенцій вам не вистачає. Ви взаємо навчаєтеся.

А тепер давайте порівняємо все це з тим станом кульки, яка не ділиться знаннями і скоро лусне. У моїй метафорі різниця очевидна. Кулька має дихати. Вдих-видих, вдих-видих. Тільки так вона продовжить своє існування.

Подавати приклад

Наслідування. Ваш учень буде рівнятися на ваш приклад і також подасть приклад для когось. Передача знань – це кола на воді, що створюють хвилі. А хвилі змінюють ландшафт. Це виклик і стусан до розвитку не лише самого себе, а й усієї галузі, в якій ти працюєш.

До біса корисливість, жлобство, «мій витрачений час» і «за яким рейтом мені його відшкодують?» Саме це гальмує розвиток індустрії та суспільства. Нині — непрості часи. Віддавайте та ділітся, змінюйте IT, країну та світ.

Залишити коментар

 

Напиши нам і ми з тобою зв'яжемося.

    Як краще відповісти вам?

    Після отримання форми ми зв’яжемося з вами :) ви також можете написати нам в месенджерах